Ferrexpo - Головний спонсор

Полтава - Духовна столиця України

Полтава - Духовна столиця України

Полтава знаходиться в східній частині Європи, в 301 км на схід від Києва. Географічні координати: 49 º 35' північної  широти, 34 º 33' східної довготи, 140 м над рівнем моря.


Місто розташоване на Придніпровській низовині, на березі річки Ворскла. Один з приток річки - Коломак, впадає в Ворсклу в межах міста. Є також декілька невеликих природних озер і безліч штучних ставків. Рельєф міста в більшості своїй рівномірний, на відстані 1,5 км від річки спостерігається різкий спуск (правий берег Ворскли, на якому розташоване місто - більш крутий, висота пагорбів доходить до 80-100 м відносно рівня річки).

Географічне положення Полтави досить вигідне і в ході історії істотно вплинуло на розвиток міста. Полтава знаходиться на важливих транспортних шляхах. Місто забезпечує зв'язок між найбільшими містами України - Києвом, Харковом і Дніпром.

Слов'янське поселення Лтава, що знаходилося на території нинішньої Полтави було засновано більше 1100 років тому й встигло за цей час побачити багато чого. Докочувалися сюди хвилі кочівників, залишаючи за собою згарища і попіл. Знесилена земля стала легкою здобиччю Великого князівства Литовського, а пізніше - польських феодалів. У середині 17-го століття, в період визвольної війни українського народу, полтавчани встали під прапори Богдана Хмельницького. У роки Північної війни наша земля стала ареною військових дій проти загарбників. Саме битва під Полтавою стала вирішальною у війні, поставивши тодішню Росію в ряд великих Європейських держав.

b_1140_630_16777215_00_images_800x-38-2.jpg

У 1802 році Полтава стала центром губернії з населенням у 8000 осіб. Сьогодні ж у Духовній столиці України близько 350 тисяч жителів.
Дбайливо ставляться полтавці до пам'ятних місць, пов'язаних з перебуванням у місті видатних особистостей - Петра I, Олександра Суворова, Івана Котляревського, Панаса Мирного, Антона Макаренка, Володимира Сухомлинського, Миколи Гоголя та багатьох інших. Полтава стала рідним містом для письменника Короленка та художника Мясоєдова, тут народилися Луначарський і Кондратюк.

Полтава - великий економічний, науковий і культурний центр. У місті завжди любили і люблять спорт. Центральний стадіон «Ворскла» ім. Олексія Бутовського розташований в центральній частині міста. Дістатися сюди іногороднім уболівальникам не складно - з автовокзалу будь-якими видами транспорту до зупинки «Сінна», з Південного або Київської залізничних вокзалів - аналогічно, або до зупинок «Майдан Незалежності», або «Університет».

b_1140_630_16777215_00_images_stadion.jpg

У Полтаві є що подивитися - постійно функціонують більше десяти музеїв, галерея сучасного мистецтва, драматичний і ляльковий театри, безліч ресторанів і кафе, кінотеатри й нічні клуби.

Зупинитися можна в готелях «Palazzo», «Аристократ» «Алея Гранд», «Галерея», «Україна», «Київ», «Турист» та інших.